35278112 - 024
تلفن ثابت
09204520112
تلفن همراه
info@hidata.org
پست الکترونیک

قوانین

قوانین استفاده از خدمات "های دیتا"


لطفا به صورت کامل موارد زیر را مطالعه بفرمائید. رعایت این مطالب برای کاربران الزامیست و در صورت عدم رعایت مقررات، های دیتا مجاز است، سرویس مشتری را بدون عودت هزینه پرداختی قطع نماید.
گروه فناوری اطلاعات های دیتا حق اضافه، حدف یا تغییر بندهای آنرا در هر زمان و بدون اطلاع قبلی پس از انتشار آنها در وبگاه hidata.org برای خود محفوظ می دارد و در نهایت نسخه قابل استناد ، نسخه ای خواهد بود که بر روی وب سایت رسمی های دیتا قرار خواهد گرفت و برای همه مشتریان لازم به اجرا می باشد.


سرویس دهی


– پس از پرداخت مبلغ سفارش توسط خریدار، با آماده تحویل شدن سرویس خریداری شده، مراتب از طریق ایمیل مندرج در پروفایل ویا برگه سرویس به خریدار اطلاع داده می شود. عدم دسترسی خریدار به آدرس ایمیل مانع تحویل سرویس نمی گردد.
– کلیه  سرور های اختصاصی طی حداکثر 5 روز کاری تحویل می گردند و ممکن هست تهیه آی پی، لایسنس نرم افزار ها و در صورت لزوم پیکر بندی های آن تا 72 ساعت به طول بیانجامد. چنانچه منابع سخت افزاری یا نرم افزاری کافی جهت تحویل سفارش موجود نباشد واحد مالی موظف به عودت وجه به طور کامل و بدون کسر هزینه و یا کارمزدی به حساب بانکی کاربر می باشد.
– فاکتور های تمدید سرور های اختصاصی، لایسنس ها، آی پی ها می بایست 2 روز قبل از سررسید پرداخت گردند در غیر این صورت و در صورت وقوع اختلال در عملکرد سرویس های دیتا هیچ تعهدی نسبت به این موضوع نخواهد داشت و همچنین باید قبل از پرداخت با بخش فروش تماس حاصل فرمایند و قیمت بروز را دریافت کنند (به دلیل نواسانات ارز) در غیر این صورت بعد از پرداخت فاکتور ماوتفاوت قیمت فاکتور شده با قیمت جدید فاکتور خواهد شد که موظف به پرداخت می باشند.
– مشخصات سرویس ها نسخه ای خواهد بود که در صفحه مربوطه سرویس در وبسایت های دیتا نوشته شده است.
– های دیتا مسئولیتی در قبال عدم استفاده خریدار از سرویس خریداری شده و تحویل شده ندارد.


شرایط بازگشت وجه


– سرویس های میزبانی وب تا 1 هفته دارای ضمانت عودت وجه به میزان 80 درصد مبلغ فاکتور پرداختی می باشند.
– سرور های مجازی تا 1 هفته دارای ضمانت عودت وجه درصورت وجود مشکل فنی می باشند.
– وجود مشکل فنی که گروه قادر به رفع آن نباشد (غیر از اینکه ماژولی در اسکریپت مورد استفاده قرار گرفته باشد که به دلایلی بر روی سرور فعال نباشد)
– هزینه کانفیگ سرور های مجازی و اختصاصی برگشت داده نخواهد شد(به هیچ گونه دلیلی)
– گارانتی بازگشت پول شامل  آی پی و لایسنس و کلیه سرویس های اقساطی و یا محاسبه نرخ ارزی به مانند دلار/یورو و … و یا با سیکل پرداخت ماهیانه، سه ماهه و شش ماهه نمی گردد و تنها شامل سرویس های میزبانی وب می گردد.


رفع مسئولیت


– هر گونه توهین به سرویس ها ، پشتیبانان و مدیران گروه فناوری اطلاعات های دیتا از طریق هر گونه از وسایل ارتباطی : ایمیل ، سیستم تیکت ، گفتگوی زنده ، تلفن و حضوری به هر شکل ممنوع بوده و های دیتا امکان قطع کامل سرویس و همچنین پیگیری از طریق مراجع قضایی را برای خود محفوظ نگاه خواهد داشت.
– تاریخ تمدید یک سرویس منقضی شده، از زمان تاریخ انقضاء قبلی خواهد بود همچنین های دیتا مسئولیتی در قبال نگهداری و ارائه اطلاعات و داده های خریدار پس از تاریخ انقضا نخواهد داشت.


محتویات میزبانی


– محتویات وب سایت باید 100% مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.
– هرگونه توهین به شخص اول کشور و نهادها و سازمان های حکومتی ممنوع بوده و سرویس مربوطه مسدود خواهد شد.
– مشتری مجاز به استفاده از سرور مجازی / اختصاصی خود در زمینه هک، کرک، دیداس، کلیه شاخه ها و زیر شاخه های آن نمی باشد. در غیر اینصورت سرور مسدود و هزینه آن بازگشت داده نخواهد شد.
– مشتری مجاز به استفاده از وب سایت خود در زمینه هک و کرک و کلیه شاخه ها و زیر شاخه های آن نمی باشد.
– در صورت مسدود شدن وب سایت توسط مسئولین ذیربط، هیچ مسئولیتی به عهده های دیتا نمی باشد.
– از آنجایی که نام کاربری و کلمه عبور وب سایت در اختیار مشتری بوده ورود و کنترل محتویات وب سایت توسط مشتری انجام می شود، لذا های دیتا هیچ مسئولیت شرعی و قانونی در قبال محتویات وب سایت های میزبانی شده نخواهد داشت و کلیه مسئولیت ها به عهده مشتری می باشد.
– سرویس مشتریانی که اقدام به ارسال ایمیل های تبلیغاتی و انبوه (به اصطلاح اسپم) می کنند بدون هماهنگی آن ها مسدود و کلیه اطلاعات حذف خواهد شد. در سرویس های میزبانی وب کاربر امکان ارسال نهایتا 100 ایمیل با اینتروال زمانی در پروسه زمانی یک ساعت را از طریق وب میل هاست و یا نرم افزار های مرتبط با آن را دارد.
– خریدار مسئول عملکرد خود در استفاده سرویس ها (به خصوص سرورهای مجازی) می باشد و درصورت هرگونه اختلال در عملکرد سرور اصلی و دیگر کاربران، های دیتا این حق را برای خود دارد تا سرویس را مسدود کند. لذا خریدار حق هیچگونه اعتراضی را نخواهد داشت و بازگشت وجه در این مورد صورت نخواهد گرفت.


امنیت اطلاعات


– مشتری موظف است رمز هاست خود را پس از دریافت سریعا تعویض نماید، حفاظت از رمز جدید هاست به عهده مشتری می باشد و های دیتا هیچ مسئولیتی در این رابطه ندارد و درصورت درخواست از طریق تیکت می توانید درخواست عوض کردن پسورد و گرفتن پسورد جدید نمایید.
– از ارائه اطلاعات خود به کسانی که آشنایی کامل ندارید خودداری کنید.
– از آپلود فایل های ناشناخته خودداری کنید.
– استفاده ازهر گونه تروجان ، شل و اسکریپت به زبان های مختلف برنامه نویسی برای ایجاد دسترسی غیر مجاز به منابع سرورها و سایت های متعلق به های دیتا مجاز نمی باشد و در صورت آپلود این گونه برنامه ها حتی فقط برای تست ، بدون هماهنگی سرویس مشتری مسدود و کلیه اطلاعات حذف خواهد شد.
– در صورت شناسایی مشتریانی که به هر شکلی قصد نفوذ و دسترسی غیر مجاز به سرورها و اطلاعات سایر مشتریان را دارند ، سرویس مشتری متخلف بدون هماهنگی سریعا مسدود و کلیه اطلاعات حذف خواهد شد.
– انتقاد از های دیتا در انجمن ها و سایت های مختلف ممنوع بوده و در صورت مشاهده با کاربر برخورد خواهد شد. لذا بخش انتقادات و پیشنهادات راه اندازی شده است که می توانید از آن طریق در ارتباط باشید.


نسخه پشتیبان


– به طور کلی مسئولیت تهیه نسخه پشتیبان از داده ها و فایلها با خود خریداران بوده و همه خریداران می بایست پشتیبان کلیه داده های مورد نیاز خود را در جایی غیر از تجهیزات و سرورهای های دیتا نگهداری نمایند. در صورت بروز هر مشکل و عدم توانایی بازگرداندن اطلاعات از آرشیو بکاپ هیچگونه اعتراضی مسموع نخواهد بود و های دیتا در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد.
– مسئولیت بکاپ گرفتن در سرویس های هاست دانلود، سرورهای اختصاصی و مجازی صرفا به عهده خود خریدار می باشد و های دیتا در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد
– های دیتا جهت امنیت بیشتر، از کلیه از فایلهای خریداران بصورت هفتگی نسخه پشتیبان تهیه می کند. این بک آپ ها بصورت اتوماتیک توسط سیستم بک آپ گیری های دیتا گرفته می شود ، این نسخه پشتیبان حداکثر تا 7 روز کاری نگهداری خواهد شد.
– تمام نسخه های پشتیبان بر روی محلی خارج از دسترسی خریدار نگهداری می شود.
– های دیتا هیچگونه مسئولیتی در مورد صحت و سالم بودن نسخه پشتیبان و بروز بودن آنها را ندارد.
– سرویس های مسدود شده ، مشمول بکاپ گیری نمی شوند .